تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - منابع گویای کتابخانه‌های عمومی
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : یکشنبه دهم اردیبهشتماه سال 1391

       فهرستگان منابع گویای کتابخانه های عمومی کشور تدوین شد

 

به گزارش لیزنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر افزود: پیرو هماهنگی انجام شده در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی واحد روشندلان کتابخانه های کشورو تصویب طرح تجمیع منابع گویا، طرح تدوین نهایی فهرستگان بر عهده این استان گذاشته شده است...

 

وی گفت: با اتمام این طرح، غنی ترین بانک منابع گویای کتابخانه های عمومی کشور تهیه شده و در اختیار علاقمندان و پژوهشگران و روشندلان عزیز قرار خواهد گرفت.

ساعی مسئول بخش روشندلان کتابخانه مرکزی تبریز در خصوص فرایند اجرایی این طرح گفت:

منابع گویای موجود در کتابخانه های کشور به منظور کاهش حجم فایل‌ها پس از جمع آوری توسط اداره کل کتابخانه های چهارمحال و بختیاری به اداره کل کتابخانه های استان اصفهان ارسال می شود و سپس تمام منابع گویا به اداره کل کتابخانه‌های آذربایجان شرقی ارسال می شود تا در واحد روشندلان کتابخانه مرکزی تبریز فهرست نویسی و رده بندی شود.

وی افزود:رده بندی منابع بر اساس رده دیویی انجام یافته و بر اساس سرشناسه های مختلفی از قبیل عنوان، مولف، محل ضبط و ... قابل بازیابی و استفاده است.

وی تعداد عناوین دریافت شده برای تدوین فهرستگان را 4700 عنوان اعلام کرده و افزود: پیش بینی می شود تا تیرماه سالجاری عملیات تدوین فهرستگان این منابع به اتمام برسد
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط میترا عبدی
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت