تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - موزه علم وصنعت آمریکا
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : یکشنبه بیست و هفتم فروردینماه سال 1391

موزه علم وصنعت آمریکا محبوب ترین موزه علم دنیا:

 

احداث موزه ملی علوم و صنعت آمریکا که یکی از پر بیننده ترین موزه های جهان به شمار می رود،مرهون روح وتخیل تاجر معروف شهر شیکاگو یعنی جولیوس رزونوالد است.

آثار نمایشی مربوط به تصاویر مغزی و یارانه ای که چند جایزه از انجمن موزه های آمریکا را به خود اختصاص داده است آثار ...

احداث موزه ملی علوم و صنعت آمریکا که یکی از پر بیننده ترین موزه های جهان به شمار می رود،مرهون روح وتخیل تاجر معروف شهر شیکاگو یعنی جولیوس رزونوالد است.

آثار نمایشی مربوط به تصاویر مغزی و یارانه ای که چند جایزه از انجمن موزه های آمریکا را به خود اختصاص داده است آثار ارتباطی که تجهیزات شنیداری و نظایر آن را به طور کامل به تصویر می کشد،فضاپیمای آپولو8که اولین فضا پیمای سرنشین دار به گردش درآمده در مدار کره ماه بود،لکوموتیو بخار امپایر استیت اکسپرس 999که سال1893 رکورد سرعت روی زمین را به نام خود ثبت کرد و اتومبیل فورد مدلT که یکی از نخستین خودرو های به تولید انبوه رسیده بود از برجسته ترین آثار به نمایش درآمده در این موزه است.

همچنین در این نمایشگاه یک آزمایشگاه شهری موسوم به شهر قابل استفاده مجدد دیدن طراحی شده است که از طریق انجام آزمایشات عملی نحوه آلوده شدن هوا ونحوه از بین بردن آلودگی ونحوه تهیه آب شرب را آموزش میدهد موزه علوم و صنایع، برنامه هایی را برای ایجاد تنوع در نظر گرفته است.

برای آشنایی بیشتر با این موزه  می توانید به وب سایتwww.msichicago.org مراجعه کنید.

برگرفته از:روزنامه جام جم

 




طبقه بندی: دانستنی ها، 
ارسال توسط حدیث مرادی
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت