انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : سه شنبه سی ام مهرماه سال 1392
در دیدار دکتر اسحق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و دکتر الیزابت نگیمان، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی آلمان، بر گسترش همکاری های فی مابین تاکید شد.

 در این دیدار دو طرف ضمن تبادل نظر در مورد مسایل حرفه ای كتابداری و اسنادی، علاقه ی خود را برای تبادل تجربیات در زمینه های مختلف كتابداری و اسناد اعلام كردند.

کتابخانه های ملی ایران و آلمان توافق كردند تا در زمینه های مختلفی نظیر اطلاع رسانی با یكدیگر به همكاری بپردازند. هم چنین دکتر صلاحی و نگیمان برای همکاری در خصوص مستندسازی و تدوین نمایه های مختلف مورد نیاز در کتابداری و اطلاع رسانی به توافق رسیدند.

تبادل فهرست منابع در زمینه ی ایران، اسلام و انقلاب اسلامی، تبادل آثاری كه توسط ایرانیان مقیم آلمان و یا آلمانیان مقیم ایران تولید شده و برگزاری اجلاس های مشترك درباره ی شخصیت های فرهنگی مشهور دو كشور از جمله حافظ و گوته از جمله دیگر توافقات روسای کتابخانه های ملی ایران و آلمان بود.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، در دیدار دیگری، رئیس سازمان اسناد کتابخانه ملی، با پروفسور فواد سزگین از اسلام شناسان برجسته آلمانی به گفتگو پرداخت. سزگین از اسلام شناسان برجسته ای است كه عمر 85 ساله ی خود را صرف معرفی علوم و فناوری ای کرده كه ابتدا مسلمانان به جهان معرفی كردند.

در چند سال اخیر، سزگین به چاپ 22 جلد كتاب پرداخته كه 16 جلد آن، تاریخ علوم اسلامی، 5 جلد به علوم و فناوری اسلامی و یك جلد درباره كشف آمریكا پیش از كریستف كلمب اختصاص دارد. سزگین بیش از 1400 كتاب منتشر كرده است.
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic