تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - «طرح کتاب من» مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : سه شنبه سی ام مهرماه سال 1392
کشور ایسلند با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر، بیشترین آمار تعداد خواننده، نویسنده و کتاب خوانده شده در سال را از آن خود کرد. رکود مطلق و بی چون و چرایی که این کشور را مبدل به کوه آتشفشان کتاب کرده است؛ تا جایی که گفته می شود در این کشور هر فرد یک کتاب نانوشته در دل دارد. کشور ایسلند با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر، بیشترین آمار تعداد خواننده، نویسنده و کتاب خوانده شده در سال را از آن خود کرد. رکود مطلق و بی چون و چرایی که این کشور را مبدل به کوه آتشفشان کتاب کرده است؛ تا جایی که گفته می شود در این کشور هر فرد یک کتاب نانوشته در دل دارد.

بررسی های آماری انجام شده نیز نشان می دهد که در ایسلند از هر ده نفر یک نفر کتاب می نویسد و گویی زندگی تمامی مردم این کشور به نوعی در کتاب ها آورده شده است.

مردم این کشور به کتاب خواندن بسیار علاقه مند هستند و از هر فرصتی برای خواندن و گوش دادن به کتاب بهره می برند.

نویسندگان نیز به تمامی موضوعات اعم از حماسه، شعر، کتاب کودک، ادبیات، داستان های تخیلی و ... پرداخته اند. ریکیاویک پایتخت این کشور نیز از سوی یونسکو به عنوان شهر ادبیات شناخته شده است.

به گفته یکی از مدیران این کشور محبوبیت کتاب در این کشور به قدری زیاد است که اگر به آرایشگاهی در سطح شهر سری بزنید به جای حرف های بیهوده توصیه هایی برای خرید کتاب می شنوید.

 

 
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت