انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : یکشنبه هشتم اردیبهشتماه سال 1392
دکتر عباس حری، استاد پیشکسوت کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران، درگذشت.

 دکتر عباس حری، استاد پیشکسوت کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران در سن 77 سالگی دار فانی را وداع گفت.

دکتر عباس حرّی در سال ۱۳۱۵، در مشهد و در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمد. در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه مشهد در مقطع لیسانس رشته زبان و ادبیات انگلیسی، در سال ۱۳۵۲ از دانشگاه تهران در مقطع فوق لیسانس رشته کتابداری و در سال 1360 از دانشگاه کیس وسترن امریکا در مقطع دکترای کتابداری فارغ التحصیل شد.

وی از ۱۳۵۳ به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران مشغول به کار شد و از همان ابتدا کوشید در روش‌های تدریس، مباحث درسی و چگونگی ارتباط با دانشجویان دگرگونی‌هایی در راستای بهبود كیفیت پدید آورد.

عباس حری، استاد ممتاز رشته كتابداری و اطلاع‌رسانی، و از بنیان‌گزاران دوره‌ی دكتری این رشته در ایران است. او مفهوم اطلاع‌شناسی را با رویكرد نوین برای نخستین بار در جهان مطرح كرد و مدیر مسئول نخستین مجله‌ی اطلاع‌شناسی جهان است. بیش از 150 مقاله و 14 كتاب تألیفی یا ترجمه‌ای، سردبیری چند مجله‌ی تخصصی و اطلاع رسانی، سرویراستاری دایره المعارف كتاب‌داری و اطلاع‌رسانی، ترجمه‌ی بیش از 170 مقاله برای دانش‌نامه‌ی جهان اسلام و همكاری در آماده‌سازی فرهنگ‌نامه‌ی كودك و نوجوان، از مهم‌ترین دستاوردهای علمی و فرهنگی اوست.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران طی مراسمی در سال 1385 در هفتادمین سالروز تولد وی از ۴۰ سال تلاش و فعالیت علمی وی تجلیل به عمل آورد. ما دانشجویان رشته علم اطلاعات دانشگاه رازی کرمانشاه وشاگردان دکتر حری این مصیبت وارده را به خانواده ی ایشان و جامعه ی کتابداری ایران تسلیت عرض نموده وازخداوند منان برای ایشان مغفرت وبرای بازماندگان وشاگردان ایشان صبر جزیل مسألت می جوییم . روحش شاد و یادش گرامی باد .
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic