تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - تغییر عنوان رشته کتابداری به «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» به دانشگاهها ابلاغ شد
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه

به گفته دکتر مهراد: گیرندگان این نامه معاونین محترم آموزشی دانشگاه های امام رضا(ع)-بیرجند- بوعلی سینا همدان-تبریز-تربیت مدرس-تهران-خوارزمی-خلیج فارس-سمنان-شاهد-شهید باهنر کرمان-شهید چمران اهواز-شهید مدنی آذربایجان-شیراز-علامه طباطبایی-رازی کرمانشاه-زابل-فردوسی مشهد-قم-یزد-پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی ایران می باشند.

سرپرست کمیته برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی افزود: رونوشت این نامه به مدیران کل دفتر گسترش آموزش عالی،معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور،معاون اجرایی آزمون های سازمان سنجش کشور و سرپرست کمیته علم اطلاعات و دانش شناسی ارسال شده است.

تعیین مواد و ضرایب رشته/ گرایش های حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی برای ارسال به سازمان سنجش آموزش کشور

دکتر مهراد گفت: روز سه شنبه به تاریخ 18/7/1391 اعضای کمیته برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی مواد و ضرایب رشته/ گرایش های این حوزه را تعیین و جهت ارسال به سازمان سنجش آموزش کشور تقدیم دفتر برنامه ریزی آموزش عالی نمودند.

ارائه عناوین درس های دوره دکتری در حوزه بازیابی اطلاعات و دانش توسط دانشگاه فردوسی مشهد

وی افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد دانشگاه فردوسی مشهد عناوین درس های دوره دکتری در حوزه بازیابی اطلاعات و دانش را در جلسه بعدی کمیته ارائه دهد. مسئولیت این کار علمی بزرگ بر عهده دکتر رحمت الله فتاحی است و بدین ترتیب برای نخستین بار بعد از تغییر نام رشته، تدوین برنامه دوره دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی به صورت تخصصی تهیه و تدوین می شود.

رشته/گرایش های تخصصی و متناسب با نیاز جامعه طراحی و تدوین خواهد شد

دکتر مهراد تصریح کرد: نظر به خواست جامعه و باور اعضای کمیته علم اطلاعات و دانش شناسی از این پس ایجاد رشته/گرایش های تخصصی و متناسب با نیاز جامعه طراحی و تدوین خواهد شد.

درخواست کمیته برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی از ریاست انجمن کتابداری برای اصلاح شرح شغل کتابداری

وی همچنین به درخواست این کمیته از ریاست انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران اشاره کرد و گفت: اعضای کمیته علم اطلاعات و دانش شناسی از جناب آقای دکتر رضایی شریفی آبادی در خواست کردند که نسبت به اصلاح شرح شغل و تدوین عناوین مشاغل جدید متناسب با تغییر عنوان اقدام و با سازمان های ذیربط همکاری کند.

اعضای کمیته علم اطلاعات و دانش شناسی بر همکاری خود نیز با انجمن در این حوزه تاکید داشتند و بدیهی است هر زمانی که انجمن اراده کند و بخواهد کمیته برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی به سهم خود انجمن را یاری خواهد نمود.

دکتر مهراد در پایان اظهار داشت: جایگاه رفیع کتاب، کتابخانه و کتابداری نزد اعضای کمیته برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی بسیار محترم و ارزشمند است و از نظر این کمیته هیچ نوع خدشه ای بر جایگاه رفیع این مضامین علمی وارد نشده، بلکه تغییر نام صرفاً به علت تقویت بنیادهای کتابخانه و کتابداری و افزودن بر رشته های جدید صورت گرفته و نیازی بود که اکنون زیر چتر علم اطلاعات و دانش شناسی امکان پذیر شده است.

وی تصریح کرد: وجود رشته/گرایش های مطالعات کتابخانه های عمومی، مدیریت کتابخانه های دانشگاهی و برنامه در دست تدوین کتابداری کودک و نوجوان موید این ادعاست و ما نیز همسان با سایر دوستان و همکاران خود مفاهیم مقدس کتاب، کتابخانه و کتابداری را پاس می داریم.

طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت