تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - تاكید معاون نهاد كتابخانه‌های عمومی بر مشاركت‌های مردمی در ساخت كتابخانه‌ها
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه

به گزارش لیزنا به نقل از روابط عمومی اداره كل كتابخانه های عمومی استان كرمان، معاون امور مجلس، استان­ها و مشاركت­های نهاد كتابخانه­های عمومی كشور گفت: از بعد انقلاب تا اوایل دولت نهم این كتابخانه‌ها به 1600 رسید و از دولت نهم تا‌كنون 1200 كتابخانه عمومی در سطح كشور ساخته شده است كه هم‌اكنون 2800 كتابخانه عمومی در كشور داریم.

سادات‌فاطمی افزود: سرانه مطالعه كتاب هم در كشور ما ‌به 19.5 دقیقه در 24 ساعت رسیده است كه نشان از استقبال عمومی مردم به كتاب و كتابخوانی است.

محمدعلی توحیدی فرماندار سیرجان ‌نیز در این جلسه اظهار داشت:

جمعیت شهرستان سیرجان حدود 300 هزار نفر است كه برای رفع نیازهای مطالعاتی جوانان ونوجوانان به ساخت كتابخانه های عمومی استاندارد نیازدارد.

حجت‌الاسلام سید ‌محمود حسینی امام جمعه سیرجان، خواستار احداث یك باب كتابخانه عمومی با وسعت 2000 متر‌ مربع در شهرستان سیرجان شد و گفت: در برخی از فصل‌های سال با كمبود سالن مطالعه برای جوانان در شهرستان روبرو هستیم و ضروری است بخش دولتی در این خصوص اقدام كند.

محمد‌جواد حسین‌زاده مدیر‌كل كتابخانه‌های استان كرمان در این جلسه از وجود 112 واحد كتابخانه عمومی فعال با 120 هزار جلد كتاب در سطح استان خبر داد و گفت: در سال جاری طرح راه‌اندازی 200 ایستگاه مطالعه با اعتبار 2 میلیارد ریال در استان كرمان راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته 2 میلیون و 200 هزار جلد كتاب از كتابخانه‌های استان را مردم امانت گرفتند و طی همین مدت 3 میلیون و 700 هزار نفر مراجعه به كتابخانه‌های استان را داشتند كه نشان از علاقه مردم استان به فرهنگ مطالعه است.

حسین‌زاده توسعه كتابخانه‌ها‌، به روز‌رسانی امكانات كتابخوانی‌، خدمات اینترنتی و برگزاری مسابقات نقاشی با موضوع كتاب خوانی را از برنامه‌های اداره كل كتابخانه‌های استان كرمان اعلام كرد.
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط میترا عبدی
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت