تبلیغات
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه - کتابخانه ملی
انجمن علمی «علم اطلاعات و دانش شناسی» دانشگاه رازی کرمانشاه
تاریخ : سه شنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1391

             تالار رقمی کتابخانه ملی

به گزارش لیزنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، همزمان با روز ملی اسناد و میراث مکتوب و به منظور سرعت بخشیدن دسترسی مراجعان به منابع اطلاعاتی، تالار رقمی کتابخانه ملی راه اندازی شده است....

 

در این تالار، محتواهایی که به دلیل رعایت حق مولف قابلیت ارائه در کتابخانه و اسناد رقمی(دیجیتال) را ندارند، در دسترس پژوهشگران قرار می گیرد و به همین منظور ذخیره سازی محتوای منابع محدود شده است.

از امکانات تالار رقمی کتابخانه ملی، دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی و همچنین بیش از 90 پیوند مفید با تقسیم بندی براساس نوع منبع اطلاعاتی است که برای افزایش سطح سواد اطلاعاتی کاربران و محققان فراهم شده است.

از ویژگی های دیگر تالار رقمی، استفاده از پایگاه های اشتراکی مانند پایگاه مجلات تخصصی، بانک نشریات و نمامتن نشریات است. همچنین پژوهشگران و کاربران می توانند نیازهای اطلاعاتی خود را از طریق پیوند "از ما بپرسید" با کارشناسان مرجع مجازی در میان بگذارند و پاسخ سوالات را از طریق گفتگوی همزمان(چت)، پست الکترونیک و پیامک دریافت نمایند.

تالار رقمی(دیجیتال) سازمان اسناد و کتابخانه ملی مانند تالارهای تخصصی دیگر سازمان از ساعت 8 تا 22 و در نیمه دوم سال تا ساعت 21، برای اعضا در تالار فارابی قابل استفاده است.
طبقه بندی: تازه های خبری، 
ارسال توسط میترا عبدی
موضوعات
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
نویسندگان
آمار سایت